Keravan tanssiopiston kannatusyhdistys ry:n sääntömääräinen kevätkokous kutsutaan koolle tiistaina 24.4.2018 klo 19.00 Keravan tanssiopiston toimiston kokoustilaan, Seunalantie 14, Kerava.

Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat:

  • esitetään vuoden 2017 toimintakertomus, tilinpäätös ja tilintarkastajan lausunto ja päätetään niiden vahvistamisesta
  • valitaan kaksi tilintarkastajaa ja heille varatilintarkastajat

Keravan tanssiopiston kannatusyhdistys ry ylläpitää tanssin perusopetusta antavaa oppilaitosta, Keravan tanssiopistoa. Yhdistyksen tarkoituksena on edistää tanssin harrastusta ja liikuntakasvatusta Keravalla ja lähiympäristössä. Keravan tanssiopiston kannatusyhdistys ry ylläpitää tanssin perusopetusta antavaa oppilaitosta, Keravan tanssiopistoa. Yhdistyksen tarkoituksena on edistää tanssin harrastusta ja liikuntakasvatusta Keravalla ja lähiympäristössä.


Tervetuloa mukaan yhdistyksen toimintaan! Lue lisää: www.keravantanssiopisto.fi/yhdistys