Hyppää sisältöön

Eilen, tänään ja huomenna -näytösten lipunmyynti alkaa 31.3.

Kevätlukukauden 2026 oppilasnäytökset tanssitaan Kerava-salissa torstaina 23.4. ja lauantaina 25.4.2026.

Keravan tanssiopiston Eilen, tänään ja huomenna -oppilasnäytökset vievät katsojan aikamatkalle ja muutoksen pyörteisiin. Ajan saatossa maailmaa muuttuu ja ihminen sen mukana, vuodenajat vaihtuvat ja lapsi kasvaa aikuiseksi. Esiintyvät ryhmät tuovat lavalle omat tulkintansa muutoksesta ja ajassa liikutaan  eilisestä kohti huomista. Luvassa tanssinäytös, jossa on taitoa, tunnetta, tarinoita, eläytymistä ja liikkeen virtaa. 

Eilen, tänään ja huomenna -näytöksissä esiintyy tanssin taiteen perusopetuksen eri-ikäisiä oppilaita. Mukana on tanssiopiston laaja lajien skaala: balettia, nykytanssia, jazztanssia, showtanssia, hip hopia, breikkiä, commercialia, k-pop:ia, akrobatiaa ja lastentanssia. Esiintymässä on sekä laajan että yleisen opintolinjan oppilaita lapsista aikuisiin.  

Kevätnäytökset
Eilen, tänään ja huomenna 1, to 23.4. klo 18.30
Eilen, tänään ja huomenna 2, la 25.4. klo 14.00
Eilen, tänään ja huomenna 3, la 25.4. klo 18.00

Lipunmyynti 

Lipunmyynti aukeaa tiistaina 31.3. klo 9.00 osoitteessa www.lippu.fi. Lippuja voi ostaa myös Keuda-talon kahvila Breikistä ja muista www.lippu.fi:n lipunmyyntipisteistä.  

Lippujen hinnat 

  • Peruslippu aikuiset 20,60 € + tilausmaksut alk. 1,50 € (lippu.fi)   
  • Lastenlippu 10,60 € + tilausmaksut alk. 1,50 € (lippu.fi)

Näytöksiä on kolme. Tarkistathan ennen lipunostoa, missä näytöksessä ryhmäsi esiintyy. Väärään näytökseen ostettuja lippuja ei voi vaihtaa tai palauttaa. 

Lippuja voi ostaa myös Kaikukortilla.

Jaa somessa:

Sinua saattaa myös kiinnostaa

Lisää aihealueeseen liittyen