Lukuvuosi 2021–2022 koostuu 35 opetusviikosta, joista 17 opetusviikkoa pidetään syyslukukaudella ja 18 opetusviikkoa kevätlukukaudella.

Syyslukukausi alkaa maanantaina 16.8.2021.


Lukujärjestyksessä varhaisiän tanssikasvatuksen (0–6 v.) tunnit on merkitty sinisellä, nuorten (7–17 v.) tunnit oranssilla ja nuorten (+16 v.) ja aikuisten tunnit on merkitty vihreällä.

Muutokset ovat mahdollisia. Päivitetty 1.6.2021.


 

Tunnit Keravalla

Tanssisali Akvaario

Seunalantie 14 (takaovi), Kerava

 Maanantai  Tiistai  Keskiviikko Torstai  Perjantai  Lauantai
10.00–11.15
Balettia aikuiseen makuun, avoin (IT)

10.00–11.00
Nykytanssia aikuiseen makuun, avoin (SuK)

16.00–17.15
Pikkolobaletti 2 (JR)

16.00–17.00
Nyky alkeet 2 (SuK)

15.30–16.30
Kärkitekniikka (PI)

10.00–11.00
Baletti perus (nuoret & aikuiset) (LL)

16.00–17.00
Show alkeet 1 (TR)

16.30–17.30
Minipikkolonyky (SuK)

17.15–18.15
Pikkolobaletti 1 (JR)

17.00–18.00 Minipikkolonyky (SuK)

16.30–18.00
Repertuaari Kto (PI)

11.00–11.45
Säteet 4–5 v. (LL)

17.15–18.15
Broadway jazz perus (KL)

17.30–18.15
Väkkärät 5–6 v. (SuK)

18.15–19.15
Nykyjazz perus 2 (SuK)

18.00–19.30 Tako/Taikonyky (SuK)

18.00–19.30
Baletti perus/jatko (nuoret & aikuiset) (PI)

11.45–12.30
Kipinät 5–6 v. (LL)

18.15–19.30
Broadway jazz jatko (KL)

18.15–19.15
Minipikkolobaletti (JR)

19.15–20.45 Tako/Taikonyky (SuK)

19.30–20.45
Nykyjazz jatko (SuK)

12.30–13.30
Baletti alkeet 2 (LL)

19.30–20.30
Heels perus (nuoret & aikuiset) (KL) 

19.15–20.45
Tako/Taikobaletti (JR)

13.30–14.30 Minishow (LL)

Tanssisali Konttori

Seunalantie 14 (etuovi), Kerava

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai

17.15–18.00
Säteet 4–5 v. (TR)

 

16.00–17.00
Minishow (TR)

17.30–18.45
Steppi perus (nuoret & aikuiset) (HM)

   

18.00–18.45
Kipinät 5–6 v. (TR)

 

17.00–17.30
Taaperotanssi 1–4 v. (TR)

18.45–19.45
Steppi alkeet (nuoret & aikuiset) (HM)

   

18.45–19.45
Minishow (TR)

 

17.30–18.15
Säteet 4–5 v. (TR)

     
   

18.15–19.00
Pikkujoutsenet 5–6 v. (TR)

     

Tanssisali Virtaamo

Palokorvenkatu 6 (käynti Lintulammenkatu 16, alakerta), Kerava

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai

16.00–17.00
Pikkolobaletti 1 (JR)

16.15–17.00 Dancehop (TS)

16.10–17.10
Show perus 2 (VV)

16.15–17.30
Pikkolonyky 2 (SaK)

16.00–17.30
INTO Kto (TS)

10.00–11.00
Miniakrobatia  (VV)

17.00–18.15
Pikkolobaletti 2 (JR)

17.00–18.00
Nyky alkeet 1 (TS)

17.10–18.25
Baletti jatko (nuoret & aikuiset) (VV)

17.30–18.30
Pikkolonyky 1 (SaK)

17.30–19.30 Tendency Kto (TS)

11.00–12.00
Akrobatia perus 1  (VV) 

18.15–19.30
Pikkolobaletti 3 (JR)

18.05–19.35 Takojazz (TS) 

18.25–19.25
Pikkolojazz 1 (VV)

18.30–20.00
Takonyky (SaK)

12.00–13.00
Akrobatia perus 2  (VV)

19.30–21.00 Tako/Taikobaletti (JR)

19.35–21.05 Taikojazz (TS)

19.25–20.25
Show perus 3 (VV)

20.00–21.00
Nykytanssi ja koreografia (nuoret & aikuiset) (SaK)

Tanssisali Vintti

Palokorvenkatu 6 (käynti Lintulammenkatu 16, yläkerta), Kerava

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai

16.1517.30 Pikkolonyky 2  (Sak)

16.0017.00 Pikkolojazz 1 (VV)

16.0017.00
Mininyky (TS)

16.1517.15 Minipikkolobaletti (JR)

16.3017.30
Showjazz perus (MT)

10.00–11.00
Show perus (nuoret & aikuiset) (JK)

17.3018.30 Pikkolonyky 1 (Sak)

17.0018.00
Baletti perus 2 (VV)

17.00-18.30 Takojazz (TS)

17.1518.45 Tako/Taikobaletti (JR)

17.3018.30 Jumps&Turns perus (MT)

11.00–12.00
Contemporary jazz perus  (JK)

18.3020.00 Takonyky (Sak)

18.0019.00
Baletti perus 1 (VV)

18.3020.00 Taikojazz (TS)

18.4520.00
Pikkolobaletti 3 (JR)

18.30–19.30
Showjazz alkeet (nuoret & aikuiset) (MT)

12.00–13.15
Contemporary jazz jatko (nuoret & aikuiset) (JK)

20.0021.00
Nyky perus (Sak)

19.0020.15 Pikkolojazz 2 (VV)

20.00–21.00
Jazz perus 2 (nuoret & aikuiset) (TS) 

20.00–21.00
PBT perus (nuoret & aikuiset) (JR)

   

Joraamo (Keravan kirjasto)

Paasikivenkatu 12 (2. krs), Kerava

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai

16.45–18.00
Kuvatanssi 5–7 v. (TS & PM)

17.0018.00
Minibreak (SE)

16.1517.15
Hiphop alkeet 12 (ST)

16.0017.00 
Street perus 12 (LP)

18.0019.15
Kuvatanssi 810 v. (TS & PM)

18.0019.00
Break perus (SE)

17.1518.15
Hiphop perus 2 (ST)

17.0018.00
Street perus 3 (LP)

19.25–20.25
Toiminnallinen kehonhuolto (nuoret & aikuiset) (TS)  

19.0020.15
Break jatko (SE)

18.1519.15
Freestyle avoin (ST)

18.0019.00
Ministreet (LP)
   

19.15–20.15
Hiphop avoin (nuoret & aikuiset) (ST)

19.0020.15
Street jatko (LP) 

 

Keravanjoen koulu

Jaakkolantie 8 (Höntsäsali), Kerava

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai

19.00–20.30
Nykytanssi perus/jatko (nuoret & aikuiset) (RK)

17.00–17.30
Taaperotanssi 1–4 v. (RH)

 

17.00–18.15
Pikkolojazz 2 (VV)

 
 

17.40–18.10
Tanssileikki 3–4 v. (RH)

 

18.15–19.30
Show jatko 1 (VV)

 
 

18.15–19.00
Säteet 4–5 v. (RH)

 

19.30–20.45
Show jatko 2 (nuoret & aikuiset) (VV)

 
 

19.00–19.45
Pikkujoutsenet 5–6 v. (RH)

     
  19.45–20.45
Show perus 1 (RH)
     

Kurkelan koulu

Käenkatu 10 (tanssisali), Kerava

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
16.15–17.00
Dancehop, pojat 2 (alk. 9 v.) (SuK)
       
17.00–17.45
Väkkärät 5–6 v. POJAT (SuK)
       
17.45–18.30
Dancehop, pojat 1 (7–8 v.)  (SuK)
       
18.30–19.30
Mininyky (SuK)
       

Killan koulu

Sarvimäentie 35 (balettisali, käynti G-ovesta), Kerava

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
   

16.45–17.15
Tanssileikki 3–4 v. (EK)

   
   

17.15–18.00
Pikkujoutsenet 5–6 v. (EK)

   
   

18.00–19.00
Minibaletti (EK)

   
    19.00–20.00
Show alkeet 2 (EK)
   
   

20.00–21.00
Baletti alkeet/perus (nuoret & aikuiset) (EK)

   

Tunnit Sipoossa

Sipoonlahden koulu (Söderkulla)                           

Tanssisilta, Söderkullan koulutie 7, Söderkulla

Päiväkoti Pikkusydän (Nikkilä)

Eteläinen koulutie 3, Nikkilä

Maanantai
Sipoonlahden koulu
Tiistai
Päiväkoti Pikkusydän
Keskiviikko
Sipoonlahden koulu
Torstai
Päiväkoti Pikkusydän
Perjantai

17.00–18.00
Minibaletti (7–9 v.) (VN)

17.15–18.15
Minishow (7–9 v.) (JK)

17.00–18.00
Show alkeet (alk. 9 v.) (JK)

17.15–18.00
Säteet 4–5 v. (JK)

 

18.00–18.30
Tanssileikki 3–4 v. (VN)

18.15–18.45
Taaperotanssi 1–4 v.  (JK)

18.00–18.45
Pikkujoutsenet 5–6 v. (JK)

18.00–18.45
Pikkujoutsenet 5–6 v. (JK)

 
18.30–19.15
Säteet 4–5 v. (VN)

18.45–19.45
Pikkolojazz Sipoo (JK)

18.45–19.45
Minishow (7–9 v.) (JK)

18.45–19.45
Minibaletti (7–9 v.) (JK)

 

19.15–20.15
Nyky alkeet (alk. 9 v.) (VN)

19.45–20.45
Show perus (alk. 9 v.) (JK)

19.50–20.50
Baletti avoin (nuoret & aikuiset) (JK)

19.45–20.45
Pikkolojazz Sipoo (JK)

 


Opettajat

  • EK Elma Kontio
  • HM Hannaleena Markkanen
  • IT Irmeli Toiviainen
  • JK Jenni Karjalainen
  • JR Jaana Reinikka
  • KT Katri Liikola
  • LL Lotta Lehtonen
  • LP Leona Pylkkänen
  • MT Matti Timonen
  • PI Petia Ilieva
  • PM Paavo Makkonen (kuvataidekoulu)
  • RH Riina Husgafvel
  • RK Riikka Kekäläinen
  • SaK Sari Kerkkänen
  • SE Sami Elovaara
  • ST Sini Tuominen
  • SuK Suvi Kajaus
  • TR Tiia Raatikainen
  • TS Taru Salminen
  • VN Verna Nordlund
  • VV Viivi Virtanen