Lukujärjestys 2019–2020

Lukuvuodella 2019–2020 on 36 opetusviikkoa, joista 18 opetusviikkoa pidetään syyslukukaudella ja 18 opetusviikkoa kevätlukukaudella.

Lukujärjestyksessä varhaisiän tanssikasvatus (0-6 v.) tunnit on merkitty sinisellä, nuorten (7-17 v.) tunnit oranssilla ja nuorten (+16 v.) ja aikuisten tunnit on merkitty vihreällä. 

  • Syyslukukauden 2019 opetus alkaa maanantaina 12.8.2019.
  • Kevätlukukauden 2020 opetus alkaa tiistaina 7.1.2020.

Päivitetty 10.1.2020. HUOM! Muutokset mahdollisia!

Tunnit Keravalla

  Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai

Akvaario

Seunalantie 14
(käynti talon takaa)
Kerava

16.10–17.10
Show alkeet 1 RH
16.00–17.00
Kärkitossu perus IT
16.00–17.15
Pikkolobaletti 2 JR
16.00–16.45
Dance hop TS
16.00–17.00
Show alkeet 2 VV
10.45–11.30
LT Pikkujoutsenet 5-6 v. VJ
 
17.15–18.15
Choreo perus/jatko KL
17.00–18.00
Minibaletti IT
17.15–18.15
Minipikkolo baletti JR
16.45–18.15
Takojazz 2 TS
17.00–18.00
Baletti perus 2 VV
11.30-12.15
LT Taiturit 5-6 v. VJ
18.15–19.15
Broadway jazz perus KL 
18.00–19.00
Pikkolobaletti 1 JR
18.15–19.15
Show perus 2 VV
18.15–19.30
Pikkolojazz 3 TS
18.00–19.15
Pikkolojazz 2 VV
12.15–13.15
Baletti alkeet 2 VJ
 
19.15–20.45
Nykytanssi perus (nuoret & aikuiset) RK
19.00–20.30
Tako/taikobaletti JR
19.15–20.30
Show jatko VV

19.30-21.00
Tako 3/taikojazz TS

 

 

Konttori

Seunalantie 14
(käynti etuovesta)
Kerava

17.15–18.00
LT Taiturit 56 v. RH
17.00–18.00
Minibreak SE
16.10–17.10
Minishow VV
 
16.00–17.00
Street alkeet 2 SP
   
18.00–18.30
Taaperotanssi 14 v. RH
 
18.00–19.00
Break alkeet SE
17.10–18.10
Show perus 1 VV
 
17.00–18.00
Ministreet SP
   
18.30–19.30
Mininyky RH
 
19.00–20.00
Break perus SE
  18.00–19.00
Street perus 1 SP
   
19.30–20.30
Latinoshow avoin (nuoret & aikuiset) RH
 
    19.00–20.00
Street perus 2 SP
   
 

Virtaamo

Palokorvenkatu 6
(käynti
Lintulammenkatu
16, alakerta)

Kerava

16.00–17.00
PBT JR
16.15–17.30
Pikkolojazz 2 VV
16.15–17.15
Lyrical jazz perus TS
16.00–17.00
Pikkolobaletti 1 JR
16.00–17.00
Nykyjazz perus TS
10.00–11.00
Miniakrobatia VV
17.00–18.15
Pikkolobaletti 3 JR
17.30–18.30
Baletti perus 3 VV
17.15–18.00
Dance hop, pojat TS
17.00–18.30
Tako/taikobaletti JR
17.00–18.00 Kehonhuolto TS
11.00–12.00
Akrobatia perus 1 VV
18.15–19.30
Pikkolobaletti 2 JR
18.30–19.30
Show perus 1 VV
18.00–19.15
Jazz jatko TS
18.30–19.30
Minipikkolo baletti JR
18.00–19.30
E&T Goes 40 v. TS
12.00–13.00
Akrobatia perus 2 VV
19.30–21.00
Tako/Taikobaletti JR
19.30–20.45
Show jatko VV
19.15–20.15
Jazz perus (nuoret & aikuiset) TS
19.30–20.45
Pikkolobaletti 3 JR
  13.15–16.15
WORKSHOP
 

Vintti

Palokorvenkatu 6
(käynti
Lintulammenkatu
16, yläkerta)

Kerava

16.00–17.30
Takonyky SaT
16.15–17.30
Pikkolojazz 3 TS
16.00–17.15
Pikkolonyky 2 SaT
16.00–17.15
Pikkolonyky 2 SaT
16.30–18.00
Repertuaari PI
10.00–11.00
Show perus (nuoret & aikuiset) 
MT
17.30–18.30
Minipikkolo nyky SaT
17.30–19.00
Takojazz 2 TS
17.15–18.15
Pikkolonyky 1 SaT
17.15–18.15
Minipikkolo nyky SaT

18.00–19.30
Baletti perus (nuoret & aikuiset) PI

11.00–12.00
Contemporary jazz perus MT
18.30–19.30
Pikkolonyky 1 SaT

19.00–20.30
Takojazz 3 /taikojazz TS
18.15–19.15
Nyky alkeet 1 SaT
18.15–19.45
Takonyky SaT
19.30–20.30 
Lopputyö SaT


12.00–13.15
Contemporary jazz jatko MT
19.30–21.00
Taikonyky 
SaT
  19.15–20.45
Taikonyky SaT
19.4520.45
Nykytanssi (nuoret & aikuiset) SaT
 

Killan koulun
balettisali

Sarvimäentie 35
(käynti G-ovesta)
Kerava

         
  17.00–17.45
LT Pikkujoutsenet 56 v.  EK
   17.25–18.25
Steppi (nuoret & aikuiset) HM 
   
  17.45–18.30
LT Säteet 45 v. EK
       
  18.30–19.30
Baletti perus 1 EK
       
  19.30–20.30
Baletti alkeet (nuoret & aikuiset) EK
       

Kurkelan koulun
tanssisali

Käenkatu 10
Kerava

17.00-18.00
Street alkeet 1 SiT
  17.00–17.45
Dance hop AI
16.00–17.00
Minishow AI
   
18.00-19.00
Hiphop perus 
SiT
  17.45–18.15
Tanssileikki 34 v. AI

17.00–17.45
LT Kipinät 56 v. AI
   
19.00-20.00
Street avoin (nuoret & aikuiset) SiT
  18.15–18.45
Taaperotanssi 14 v. AI
17.45–18.30
LT Säteet 45 v. AI
   
    18.45–19.30
LT Pikkujoutsenet 5-6 v. AI
18.3019.30
Nyky alkeet 2 AI
   

         

16.15-17.00
LT Säteet
4-5 v. RH

 

Ahjon koulu

Ketjutie 2
Kerava
        17.00–17.45 
LT Säteet 4–5 v. RH
 
 
        17.45–18.30 
LT Kipinät 5-6 v. RH
 

Tunnit Sipoossa

  Maanantai Tiistai Keskiviikko  Torstai Perjantai Lauantai

Päiväkoti Pikkusydän

Eteläinen koulutie 3

  17.15-18.00 
LT Säteet 45 v. PL
  17.15-18.00
LT Säteet AP
   
 

18.00-18.30
Taaperotanssi 1–4 v. PL

  18.00-18.45
LT Pikkujoutsenet AP
   
  18.30-19.30
Miniakrobatia PL
  18.45-19.45
Minibaletti AP
   
  19.30-20.30
Show perus 1 PL
  19.45-20.45
Baletti alkeet (nuoret & aikuiset) AP
   

             

Söderkullan
koulukeskus

Opintie 6
Söderkulla

    17.45–18.30
LT Pikkujoutsenet 57 v. EK
     
    18.35-19.35
Baletti alkeet (nuoret & aikuiset) EK
     

Opettajat

  • AI Anu Itkonen
  • AP Aino Purhonen
  • EK Elma Kontio
  • HM Hannaleena Markkanen
  • IT Irmeli Toiviainen
  • JR Jaana Reinikka
  • KL Katri Liikola
  • MT Matti Timonen
  • PI Petia Ilieva
  • PL Päivi Laukkanen
  • RH Riina Husgafvel
  • RK Riikka Kekäläinen
  • SE Sami Elovaara
  • SaT Sari Tuunanen
  • SiT Sini Tuominen
  • SP Suvi Palonen 
  • TS Taru Salminen
  • VJ Venla Järvensivu
  • VV Viivi Virtanen

Tutustu eri tanssilajeihin!

Tutustu lukuvuoden 2019–2020 aikatauluihin!